Ce pot face pentru a scadea viremia?

Hepatita Imunosupresia

Postata de Cabinet Lacrima Naturii cu 13 ani in urma.

In perioada dializei am contactat un virus hepatic C. Am facut transplant si am transaminazele foarte mari si viremia foarte crescuta.Nu pot face interferon din cauza imunosupresiei Ce sfat puteti sa-mi dati in aceasta privinta? Multumesc anticipat.

Raspunsuri (7)

XXXX

acum 13 ani

mai intii adreseazate medicului specialist,trateaza imunopresia,faci examen la viremia si transaminazeli,,sanatate!!!!

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Cabinet Lacrima Naturii

acum 13 ani

Eu am cerut un sfat in privinta tratarii.Virusul C nu se ia de la medicamente in nici un caz iar sa tratez imunosupresia? ar trebui inainte de a scrie sa citesti ce inseamna imunosupresie iar daca nu sunteti in stare sa cititi nu va apucati de dat sfaturi. Multumesc oricum si astepr un raspuns si un ajutor sau o recomandare.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Cabinet Lacrima Naturii

acum 13 ani

Eu virusul l-am depistat inainte de transplant deci de la ce medicamente l-am facut?Si din studiile mele eu stiu ca nici un virus nu se face si se ia se poate ajunge la o ceroza fara nici un virus depistat dar atunci la viremie nu este virus prezent dar atata timp cat la analize este prezent virusul este contactat Daca gresesc va rog sa ma corecteze un specialist Multumesc

Cabinet Lacrima Naturii

acum 13 ani

Multumesc mult doamna Voicu Multumesc mult pentru ajutor

teodora

acum 10 ani

am viremia-170.000.000IU/mL HBV cat de grava este?