ce ma sfatuiti

Hepatita

Postata de maricica2011 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Ma numesc Maricica si am 48 de ani.
In 2008 am fost giardia si mi s-a prescris zentel....Am urmat acest tratament timp de 3 luni, in urma caruia mi-am distrus stomacul. In feb 2009 la Iasi mi-am facut endoscopie si echografie si in urma toturor analizelor mi s-a descoperit hepatita VHB decompensata vascular child A; gastropatie hipertensiva; bicitopenie secundara; gastrita antala; hernie heatala si mai apoi VHD pozitiv.
Mi s-a cerut alte investigatii si in mai (2010) am fost diagnosticata cu hepatita cronica activa severa virului B si D (pe granita cu ciroza).
Am primit interferon - roferon A 9 mil UI/0,5 ml sol injectabila.
Timp de 7 luni am urmat acest tratament dupa care mi s-a oprit datorita analizelor din ce in ce mai rele.
Acum am dureri mari de stomac si mi s-a prescris urosan, hepaid, omeran.
Am auzit de interferonul natural - interferonat ( de la Dacia plant).
Ce ma sfatuiti sa fac....sa mai astept dupa tratamentul cu roferon (care mi s-a oprit in iunie a.c.) sau sa iau interferonat?....Sau sa continui cu urosanul si apoi sa refac analizele?

Raspunsuri (3)

vasile k

acum 12 ani

Buna Maricica,
eu sunt Vasile si spre deosebire de tine vreau sa folosesc interferonat inainte de a obtine aprobarea ptr interferon.Consider ca este o sansa in plus si ptr tine mai ales ca este un medicament naturist.Eu zic sa incerci. Astept vesti bune si marturii asupra efectului acestui madicament.Mult succes.

elena

acum 10 ani

sotul meu sufera de hep b si vrea sa incerce interferonat de la dacia plant..
daca stiti daca scade viremia.. sau daca organismul raspunde intr-un fel...
multumesc

Daniela

acum 11 ani

Buna sunt Daniela eu eau interferonat de la daciea plant si ma simt foarte bine.si eu sunt cu hepatita b.si va recomand sa luati ca e foarte bun.eu lucrez de dimineata pina seara si nu ma mai simt obosita.va dores multa sanatate si incredere in Dumnezeu.