Cat costa determinarea markerilor virali pentru hapatita b

Hepatita

Postata de Aura26 cu 14 ani in urma.

Vreau sa stiu daca se plateste pentru determinarea markerilor virali pentru hapatita b si cat costa ?

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 14 ani

Depinde unde faci determinarile, fie la un laborator particular, fie cu trimitere de la medicul de familie,la un laborator din sistemul de stat si atunci deconteaza o parte si CAS. Pretul,in principiu, variaza intre 18 si 36 de roni.

Marilena

acum 12 ani

am VHB de mai mult de 10 ani, nu am nici cea mai mica idee ce poate sa aiba ficatul meu, pina in prezent nici un medic nu mi-a spus ce tratament pot face si daca se poate scapa de acest virus, citeodata am niste duteri groznice de cap si de ochi, iar digestia o am din ce in ce mai grea, va rog sa-mi dati un raspuns cu ce ar trebuii sa fac sa nu ajung la ciroza