bunaziua

Hepatita

Postata de manea98 cu 12 ani in urma.

bunaziua
va deranjez cu o antrbare : an urma cu 1 luna ,am fost la medicul de fam sa-mi fac analizele , la care la rezultatul analizelor am aflat ca sunt bolnav de hepatita b , dar nu am avut nici un siptom , mam speriat foarte tare
Va rog foarte mult sa-mi spuneti si mie ce medicamente pot lua sa scap de acest virus
si ce regim alimentar
nu am siptome, dureri si urina e normela
va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

ne-ati putea scrie cumva ce analize vi s-au facut, si ce valori s-au gasit?

va urez o seara buna

Dr. Achitei

acum 12 ani

De obicei hepatita B este asimtomatica.
Vindecarea hepatitei cronice B este dificila si de multe ori imposibila.
Tratament specific antiviral se poate recomanda numai dupa o evaluare completa facuta de un medic specialist hepato-gastroenterolog, De multe ori nu e nevoie de nici un tratament. Se pot lua hepatoprotectoare conventionale (ex: silimarina)