Regim si tratament post-hepatita C cronica

Hepatita

Postata de geog cu 9 ani in urma.

buna ziua!acum 2 ani am fost depistata cu virusul hepatitei c cronic,am urmat tratament cu interferon si ribavinina timp de un an,am facut analizele si au iesit negativ dar as dori sa stiu ce regim trebuie sa tin si ce tratament trebuie sa iau acum dupa tratament,va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa tienti un regim de protectie hepatica- in care sa evitati grasimile, medicamentele, alcoolul, etc la care puteti sa asociati hepatoprotectoare ( liv 52, silimarina, essentiale, etc).