Buna Ziua

Hepatita

Postata de naomiyyy cu 10 ani in urma.

am facut analizele si mi-a iesit birulina directa 0,69 si cea totala 1,33 .este problema grava .Va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Cresterea bilirubinei poate sugera o afectiune hepatica, sau obstructie biliara ( litiaza biliara cel ma frecvent), sau efect advers al unor medicamente, sau deficiente genetice ale enzimei care metobolizeaza bilirubina, etc.
Este recomandat sa consultati medicul internist sau gastroenterolog pentru evaluare.