buna ziua

Hepatita

Postata de EMA_S cu 11 ani in urma.

In urma unor analize, fica mea (27 ani)a fost dagnosticata cu virusul hepatitei c.Rezultatul analizei VHC pozitiv,PCR 3,06 pozitiv log( 1150 UL/ML).Va rog sa-mi spuneti cit de grav este,si care sint pasii de urmat.Poate este cineva care a avut aceiasi problema.Va multumesc si astept raspunsurile voastre.

Raspunsuri (4)

Ratiu Mihai

acum 11 ani

Sora mea este cadru medical si a luat hepatita de la un pacient. A gasit pe situl *** doua produse extraordinare care si-au facut rapid efectul: Bio Bran 1000 si Arginina. Dupa 3 luni de zile, functiile ficatului erau la valori normale.

EMA_S

acum 11 ani

Va multumesc pentru raspuns.
O zi frumoasa!

michelle30

acum 11 ani

Bun, adica transaminazele s-au normalizat, dar virusul este inca activ sa inteleg.deci nu au distrus si virusul C? mama mea are si ea virus c de 10 ani, isi face periodic perfuze cu arginina dar nu a scapat inca de virus, acum de 2 luni am aflat ca am si eu, si inca nu vreau interferon..e fff greu de suportat stiu un caz..sub ochii mei face si e groaznic.nu stiu ce sa zic!!sanatate multa surorii dv!!!!!

michelle30

acum 11 ani

dar daca transaminazele mele sunt normale TGo 22 si TGp 21, am HCV pozitiv..viremia 825.750 cp, se poate sa am hepatita cronica?mi se pare absurd.si, poate disparea virusul in mod natural din organism prin cresterea imunitatii?va multumesc