buna ziua

Hepatita

Postata de lorici cu 12 ani in urma.

buna ziua am o intrebare adica o adoua parere intr-o problema pe care o are un unchi de al meu am un bilet de iesire din spital cu urmatoarele diagnostice ciroza hepatica de etiologie virala C decompensata parenchimatos insuficienta hepatica cronica,trombocitopenie secundara ,tbc sechelar si a primit urmatoarul tratament rp-ursofalk de doua ori pe zi;kreon de 3 ori pe zi si esentiale de 3 ori pe zi ......am si biletul de externare cu analize....intrebarea noastra ar fi inca o parere la tratament si el nefiind de fata can sau cat s-ar mai tine pe picioare ....sa fim pregatiti ....va multumesc anticipat astept un raspuns

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Tratamentul a fost foarte bine stabilit de către medic (ţinând cont de afecţiuni)