buna seara

Hepatita

Postata de giorgio 85 cu 12 ani in urma.

am fost operat de 2 chisturi hidatice la ficat si mi-sa scos si fierea dupa am facut o infectie care curge prin tuburile de dren acum urmez un tratment cu antibiotic cfort ce sanse de vindecare si ce alimentatie trebuie sa urmez pt ca am si hepatita c cronica am 52 de ani buna seara si astept raspuns urgent daca se poate pe adresa mea de email [email protected]

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Şansele de vindecare pentru chisturile hidatice sunt mari, pentru hepatita C cronică însă sunt foarte mici.
Ca regim de viaţă este recomandată evitarea consumului de alcool şi un regim alimentar cu cât mai puţine grăsimi