Are legatura antigen HBs pozitiv cu hepatita virala A?

Hepatita Hepatita cronica activa Hepatita A Hepatita B Hepatita C Hepatita infectioasa cu coma Infectie virala
+4
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21530686444 cu 5 ani in urma.

Buna ziua,
Am 40 de ani si tocmai am aflat ca am antigen HBs pozitiv in urma actiunii de a dona sange in scop umanitar. Cat de grav este? Are legatura cu faptul ca am avut Hepatita A in copilarie?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
//sfatulmedicului.ro/analize/antigen-viral-hbs_140