Are hepatita?

Hepatita

Postata de ramy82 cu 10 ani in urma.

buna seara,i-am facut mamei niste analize si nu stiu ce inseamna. Chemiluminescenta anti HCV ser kit a1 cant.- 0.97.va rog sa imi spuneti daca are hepatita c.Multumesc din suflet.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Nu ati specificat valorile normale. Posibil sa fie nevoie de repetarea testului.

Utilizator21574425940

acum 4 ani

Buna ziua,

Am primit rezultatele unor analize si am asa:
*Anti HBs - ser
- Chemilum kit A 1 cant= 537.66 mUI/ml
Mi se pare ca este mult peste limita normala. Despre ce este vorba?
Multumesc.