ar trebui sa ma internez sau regim si pastile?

Hepatita

Postata de gaby_ignatiuc cu 10 ani in urma.

dupa analize mia iesit _TGO59.94 TGP_74.94SI LA IMUNOLOGIE...Ac HCV REZULTAT NEGATIV interval biologic negativ.........AgHBs pozitiv[3399.37s/co]..interval biologic ..negativ......intrebarea ar fi ce fel de hepatita am..k sigur am..si dk sunt asa grave rezultatele..multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Aveti hepatita determinata de virusul hepatitic B.
Este indicat sa determinati suplimentar: antigen Hbe, anticorpi anti Hbe si anti Hbc, viremia. In functie de valoarea viremiei ( care indica activitatea virusului) se stabileste schema de tratament.
Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog.