AntiHBs cant

Hepatita

Postata de AANINA cu 10 ani in urma.

buna ziua
am 46 ani si la varsta de 3 ani si 11 ani am avut hepatita A si B.
In urma cu 3 ani sotul meu a fost diagnosticat cu Hepatita B.
De curand mi-am refacut si eu analizele si a rezultat : AntiHBs (cantitativ) >1000 , interval de referinta

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Prezenta anticorpilor anti Hbs indica vindecarea dupa o infectie cu virusul hepatitic B ( VHB), absenta contagiozitatii si imunitate fata de o infectie ulterioara cu VHB.