anr hcv

Hepatita

Postata de Stancu3 cu 12 ani in urma.

am facut anr hcv rezultat nedetectabil dupa 7 ani am facut interferon 6 luni
am fost declarat non responder nu stiu ce sa mai cred la 6 luni incarcatura a fost 70

Raspunsuri (1)

Dr. Achitei

acum 12 ani

Sunt 2 posibilitati: fie aveti o incarcatura virala foarte mica sub limita de detectie a metodei (de obicei 50 UI/ml), fie sunteti printre norocosii care au facut clearence spontan (lucru care se intampla foarte rar). Oricum e foarte bine. Contnuati totusi o monitorizare hepatica prin transaminaze si ecografie la 6-9 luni internal.