analize

Hepatita

Postata de ionutmessi cu 10 ani in urma.

Buna seara ,ma numesc Lulu si as vrea sa imi spuneti si mie car de rau sunt analizele acestea ,va multumesc.

Ag HBs =rezultat negativ valori de referinta negativ

Anti-HBs(cantitativ)=rezultat 2617 Ul/L valori de referinta

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Prezenta anticorpilor anti HBs inseamna ca aveti imunitate impotriva infectiei cu virusul hepatitic B. Aceasta imunitate ati dobandit-o fie prin vaccinare fie in urma infectiei din trecut pe care organismul a reusit sa o invinga.

ionutmessi

acum 10 ani

Ag HBs =rezultat negativ valori de referinta negativ

Anti-HBs(cantitativ)=rezultat 2617 Ul/L valori de referinta

ionutmessi

acum 10 ani

Sa inteleg ca datorita anticorpilor (anti-HBs 2617 ) nu am virusul B in corp? Dar ce inseamna anti-HBc rezultat POZITIV si valori de referinta NEGATIV ?va multumesc pt raspuns.