Analize

Hepatita

Postata de amalianagy cu 13 ani in urma.

Buna ziua!
obisnuiesc ca o data pe an sa imi fac un set complet (pe cat se poate) de analize, asa am facut si anul acesta cand am descoperit cu stupoare ca am valori crescute ale transaminazelor, TGP 66(max55) si TGo 41(max34), restul analizelor erau bune. M-am socat f tare si am facut analizele pt HCV si HBs care au iesit negative.
Ce as putea avea si ce sa fac in continuare.
Mentionez ca de cand am facut analizele parca am si o jena in zona ficatului.....sa fie oare autosugestie?
Va multumesc

Raspunsuri (3)

amalianagy

acum 13 ani

am uitat sa mentionez ceva......dr de fam spune sa nu imi fac griji ca sigur e o incarcare grasa a ficatului ac***a in vedere ca am cam pus pe mine cev kg in ultima jumate de an (vreo8kg) si sa iau Liv52 apoi sa repet analizele peste 2 luni.

amalia

acum 13 ani

am cam 10 zile de cand iau liv 52 de 2-3 ori pe zi si nu mai am acele intepaturi in ficat. (jena). Oare e un semn bun? este intradevar o incarcare grasa a ficdatului?

Silvia

acum 13 ani

Cere medicului de famile sa-ti faca markerii pentru hepatite