analize pentru vacinarea In potriva hepatitei B.

Hepatita

Postata de Zaharia Elena cu 10 ani in urma.

Totul are hepatita B. Eu nu la analize m-iau esit negativ si miau spus sa ma vacinez dar ca trebuie sa mai fac o analiza deTitrare anti corpi. si miau esit urmatoarele analize.Anticorpi anti HBS.....1000 mui/ml10mui/ml:reactiv(subiect imunizabil) ce Inseamna aceste analize va multumesc.

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Anticorpii anti Hbs sunt cei care ofera protectie inpotriva infectiei cu virus B. Acestia pot aparea in urma unei infectii in trecut pe care organismul a depasit-o sau in urma vaccinarii.
Fiind titrul ridicat, nu este cazul sa va mai vaccinati.

Zaharia Elena

acum 10 ani

Anticorpi anti HBS.....1000mui/ml
10mul/ml:reactiv(subiect imunizabil).

Zaharia Elena

acum 10 ani

nu stiu cum vine la dumneavoastra. dar la mine nu vine deloc bine nu se duce toata analizele

Zaharia Elena

acum 10 ani

ieri cInd vam scris calculatorul m-ia dad o eroare si raspunsul la analize nu au venit corect.
Le mai trimit o data.
Anticorpi antiHBS.....1000mul/ml
10mul/ml:reactiv (subiect imunizabil)

Zaharia Elena

acum 10 ani

10mul/ml:nonreactiv (subiect neimunizabil)