Analize hepatita B

Hepatita

Postata de ionpop_2484 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Sora mea a intretinut relatii sexuale normale, protejat, cu o persoana infectata cu hepatita cronica B.
La 2 saptamani dupa aceasta si-a facut prima injectie din seria de 3 pentru vaccinul impotriva hepatitei B. Ulterior conform schemei recomandate de medic si-a facut si celelalte 2 injectii de vaccin.
La o luna de la ultimul vaccin si-a facut urmatoarele analize:

Ac Anti-HBC
Ac Anti-HBC Ig
Ac Anti-HBS
AG HBS

Inca nu a primit rezultatele pentru ele.
Mai este nevoie sa faca si alte analize.?

In momentul in care voi avea rezulatele analizelor mentionate mai sus voi reveni si cu ele.

Multumesc,

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu, sunt suficiente pentru a exclude infectia cu virusul hepatitic B.