analize complexe

Hepatita

Postata de Antonella08 cu 13 ani in urma.

Buna ziua. As dori sa stiu, daca am trimitere de la medicul de familie, la ce spital pot merge pentru a-mi face niste investigatii mai amanuntite, gratuit.? Mentionez ca sunt din provincie si m-ar interesa un spital din Bucuresti. Unde ma indrumati sa merg si la ce medic? A dori daca se poate sa ma internez, pentru a-mi fi facute in voie toate analizele.

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 13 ani

Analizele se efectuează gratuit numai cu internare. Din Bucureşti recomand spitalele de boli infecţioase Matei Balş sau Victor Babeş unde există laboratoare foarte bine dotate, cu aparatură de generaţie nouă.

dan

acum 13 ani

nimic nu-i gratuit in tara asta!

andreia

acum 13 ani

Buna ziua, va rog sa-mi interpretati si mie niste analize facute de sotul meu, fiind suspect de hepatita c.
Alfa2 Macroglobulina 1.72
Haptoglobina 0.84
Apolipoproteina A1 1.38
Bilirubina 5.13
Gamma GT 38
ALAT/TGP 77
ASAT/TGO 38
Glicemia a jeun 4.55
Trigliceride 0.97
Colesterol total 7.47
Viremia 25 299 087 Ui/mL

Astept un raspuns cat mai repede.Va multumesc

Vali

acum 13 ani

Spitalu Fundeni sectia medicala ..PROFESOR MIHAI VOICULESCU ''''