am sau nu hepatita?

Hepatita

Postata de cameliaaa cu 13 ani in urma.

revin cu analize...va rog mult sa va spuneti parerea. Azi am recoltat Anti HBs si Anti HBc care au iesit asa: ANti HBs 5025 UL/L si Anti HBc pozitiv. Ce inseamna asta? ca am avut hepatita si m-am vindecat? mai e pericol de contaminare? va rog mult sa imi spuenti o parere. multumesc

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

Cei doi markeri virali determinaţi pozitivi sugerează o hepatită de tip B vindecată şi cu imunitate obţinută în urma bolii

andreea

acum 10 ani

in urma analizelor au iesit markerii hepatici asa: Ag HBs 8090, Ag HBs 1 pozitiv,AcVHD negativ,AchVC 1 negativ AcHBe 81.4, AcHBe1 popzitiv AgHBe 1 negativ incarcatura virala 202 UI/mliar transaminazele putin marite. Va rog sa imi spuneti ce inseamna?va multumesc!