Am sau nu hepatita C?

Hepatita

Postata de Banya cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
prietenul meu si-a facut recent analizele si este suspect de hepatita C. Inca nu este clara situatia lui, isi face investigatii inca. Mi-am facut si eu analize iar rezultatele sunt urmatoarele:
Ag HBs - Nonreactiv 0.31 S/CO;
Ac Anti-HCV - Nonreactiv 0.07 S/CO
Inteleg ca nu am hepatita B sau C, insa, cu toate ca nu este reactiva niciuna, exista acele valori. Ce inseamna asta? Este posibil sa am virusul dar inca sa nu se fi activat, sa fie inca in perioada de incubatie? Am sa-mi repet analizele peste 3 luni, insa, pana atunci as dori sa am un raspuns la aceasta intrebare.
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Conform acestor analize nu aveti hepatita cu virusul B sau C( acele valori nu au semnificatie).

Banya

acum 10 ani

Va multumesc frumos pentru raspuns!