am sau nu hepatita b?

Hepatita

Postata de danny22 cu 14 ani in urma.

Acum 2 luni am donat sange.Am primit rezultatul analizelor cum ca pledez pentu o eventuala afectiune hepatica(Ag.HBs-pozitiv).Mi-am facut Antigen Hbs(Elisa) care mi-a iesit negativ.MI s-a spus ca este posibil sa-mi fi gasit anticorpi la analizele din urma cu 2 luni.Imi puteti spune va rog daca am sau nu hepatita b si sa-mi explicati cum de acum 2 luni mi-a iesit pozitiv si acum negativ,este posibil sa se fi facut vreo greseala?multumesc anticipat.

Raspunsuri (5)

chik

acum 14 ani

e posibil sa fi fost o greseala.ia mai mergi tu si la un alt laborator.al 3lea tre sa spuna adevarul.

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Pentru certitudinea diagnosticului repetati Antigenul Hbs si Anticorpii anti HBs, anticorpii AntiHBc.

marin mihaI

acum 14 ani

AM DONAT SANGE SI LA ANALIZE A IESIT ASA ANTICORPI HIV AREACTIV ANTIGEN HBs AREACTIV ANTICORPI HCV ANTICORPI HTLV AREACTIV

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Analizele sunt in limite normale - areactiv= negativ.

Elleeu

acum un an

Buna ziua!
Am facut niste analize la sange si mi-au iesit urmatoarele:
T. pallidum Absenti
Ag HBS REACTIV
TGP 47,04 (VN 275U/L)
Imi puteti spune ce reprezinta?