am protectie pentru virusul B?

Hepatita

Postata de ani555 cu 11 ani in urma.

buna ziua
eu am avut hepatita a si b iar in prezent sotul meu are virus b.
spuneti-mi va rog daca din analizele urmatoare rezulta ca am protectie impotriva acestui virus
antigen HBs negativ,anticorpi anti anti hcv negativ, antigen HBs cantitativ negativ, anticorpi HBc pozitiv.
multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Protectia este oferita de anticorpii anti Hbs, pe care nu i-am vazut mentionati.

ospa

acum 11 ani

buna ziua sant gravida 5 luni si am hepatita b am aflat acum o luna si sunt disperata mie teama sa nui trasmit lui bebe stiu ca trebuie sai i se dea imoglubulina si vaccinu la nastere dar tot ami este teama mai am o fetita de 6 ani si am fost de iam facut si ei antigeni si iau esit urmatoarele:AcVHD-IgG NEGATIV AcHBs 319.68 AcHBs interpetare POZITIV AcHVC interpetare NEGATIV AgHBs 4.97 Ag HBs interpetare React AcHBe 0.32 AcHBe interpetare NEGATIV AgHBE 0.00 AgHBe interpretare NEGATIV VA rog frumos sami spuneti si mie ce anseamna are si ea hepatita b ca doctoru a spus ca are ANTICORPI si sar putea sa distruga virusu iam facut viremia astept rezultatu IMI ESTE FOARTE TEAMA VAROG FRUMOS SA IMI RASPUNDETI