Am nevoie de raspunsuri...

Hepatita

Postata de cornelia128 cu 13 ani in urma.

Buna, ma numesc Cori si am 23 de ani. Luna trecuta (iunie), am facut niste analiza la sange (medicina muncii) si am aflat ca am transaminazele ALT mari 69 (referinta 0-55).Am mers la doctorul de familie si mi-a dat sa mai fac odata analizele la transaminaze, electroforeza proteinelor serice si 4 markeri virali. O sa va scriu mai jos rezultatele.
1. Raportul albumina/globulina - 1.1
2. Transaminazele ALT - 46 (normale 0-33); AST - 31 (normale 0-31) deci la limita
3. Ag HBs (screening) - POZITIV (referinta negativ)
4. Anti HBs (cantitativ)

Raspunsuri (1)

Dana Apostol

acum 13 ani

Ac***a in vedere rezultatele, cel mai bine e sa mergi la un medic infectionist si el te va indruma ce sa faci in continuare.Ai incredere si du-te cat mai curand posibil, intre timp evita sa iei medicamente, mananca sanatos si odihneste-te la timp.Sanatate!