am hepatita/?

Hepatita

Postata de ioanaboca cu 13 ani in urma.

ce inseamna atg hb non reactiv si ac anti virus hep c non reactiv?tgo 30 tgp 39 ggt 33 arp 8 si am ametelki se poate sa am hepatita??

Raspunsuri (1)

Cristina

acum 13 ani

Am hepatiata cu virus C, pentru care am facut tratament in 2002 cu interferon si ribavirina cca 1,5 ani...si sunt si asistenta medicala.Vreau sa va intreb daca eu pot sa transmit virusul , in cazul in care el mai este prezent in organism ,la pacienti ? Cum? Eu cred ca doar eu am putut sa-l iau de undeva, prin punctii venoase la pacienti si apoi m-am intepat eu sau de la stomatologie sau prin transfuzii de sange si ca sunt ferm convinsa ca nu il pot transmite la pacienti mai ales ca in prezent sunt manusi cu care poti proteja mainile si mai ales nu se mai foloseste acelasi ac la mai multi bolnavi !