Am hepatita B si D

Hepatita

Postata de mirela777 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
Ma numesc Mirela, am 25 de ani si vreau sa stiu stare mea de sanatate in situatia in care viremia B este nedetectabila, iar pentru D 54.000 copii/ml, fara hepato sau splenomegalie si ce TRATAMENT AR TREBUI SA URMEZ.
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Dr. Achitei

acum 12 ani

Se pot administra hepatoprotectoare conventionale precum silimarina, liv 52 etc.
Aveti insa indicatie de tratament cu interferon. Mergeti la un medic hepatolog (gastro-enterolog) care va analiza paramerii bolii si poate propune un dosar catre Casa de asigurari pentru terapie antivirala.