ADJUVANTI INTERZISI IN HEPATITA C?

Hepatita

Postata de ADRIAN V cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
In cazul hepatitei virale C sint medici care interzic consumul de vitamine pentru ficat precum si a altor adjuvanti(ficat sanatos D58; silimarina s.a.) pe motiv ca virusii se inmultesc mult mai repede intr-un mediu vitaminizat.
Va rog sa-mi spuneti daca este adevarat pentru ca tocmai vroiam sa- i dau unui cunoscut bolnav de hep. C aceste essentiale forte N si alti adjuvanti prescrise tot de medici.
Va multumesc.

Raspunsuri (3)

bucur

acum 12 ani

Domnule Adrian V, va rog sa-mi dati posibilitatea de a contacta macar un singur medic care interzice silimatina bolnavilor cu HVC. va multumesc.

mara

acum 8 ani

Buna ziua,
am fost diagnosticata cu hepatita C, am 56 de ani si sunt in faza I.Am facut toate analizele, viremie si ecografie si doctorul specialist mi-a prescris doar Silimarina de 3 ori pe zi cate o pastila si Esentiale la fel.Eu una cred ca nu este destul.Dvs ce parere aveti.Va multumesc foarte mult!

Gangal

acum 8 ani

In mod normal cei cu virus c trebuie sa tina regim si tratament cu aspartafort si arginina