acidul alpha lipoic

Hepatita

Postata de claudia-diana cu 11 ani in urma.

buna seara, am auzit recent de acidul alpha lipoic ca se foloseste in tratarea hepatitei.ma poate ajuta cineva cu niste pareri sau daca ati folosit asa ceva?are efecte adverse?

Raspunsuri (6)

Dr Anghelea Adina

acum 11 ani

Acidul alpha lipoic este un important antioxidant al organismului si , de obicei, se administreaza impreuna cu alti antioxidanti, pentru ca ei actioneaza in corelatie unul cu altul. Fiind implicat in metabolism, in acest mecanism al stresului oxidativ, se pare ca are efecte bune in afectiunile ficatului, si nu numai, si ma refer la bolile cardiovasculare, cancer, inflamatii articulare.
Puteti sa-l folositi impreuna cu vit A,C,E,BETACAROTEN , SELENIU SI SILIMARINA.Toate ajuta la detoxifierea ficatului.

claudia-diana

acum 11 ani

multumesc

Mihaela

acum 11 ani

Pentru tratamentul hepatitei iti recomand urmatoarele suplimente:
- bio bran 1000
- zeolitul lichid imbunatatit cu DHQ
- l-arginina
- pachet detoxifiant si deparazitar.

Aceasta schema am primit-o de la o persoana care lucreaza la magazinul on-line *** . La mine a dat roade!

michelle30

acum 11 ani

spune-mi te rog..a dat roade in ce sens?ai negativizat virusul C fara tratament cu interferon?as dori sa l urmez si eu, sanatate multa si multumesc!!!

Dr Anghelea Adina

acum 11 ani

Puteti sa-l utilizati ca antioxidant, pentru a sustine functiile organismului,in general,si al ficatului, in special. Nu se negativeaza virusul C.
Dr Adina Anghelea
*

michelle30

acum 11 ani

aha, va multumesc frumos pentru raspuns Dna doctor Anghelea Adina, as vrea sa va mai intreb ,din cunostintele dv... inafara de interferon si ribavirina, se mai poate negativiza virusul c cu alte medicamente mai putin nocive pentru organismul uman? as fi tare interesata de alta optiune pentru a distruge virusul c, va multumesc muult!!! :) o zi frumoasa!!