in timpul tratamentului de hepatita c virusi sunt adormiti sau distrusi?

Hepatita C

Postata de Utilizator11533992782 cu 5 ani in urma.

Am vazut o emisiune la tv care vorbea despre boli virale si anume hepatita c si spuneau ca in timpul tratamentului virusi sunt adormiti si nu distrusi, vroiam sa stiu daca este adevarat?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hepatite-virale/hepatita-virala-c-etiologie-simptome-factori-de-risc-mod-de-transmitere-_643