Care este dieta pentru tratamemtul de la Hepatita C?

Hepatita C

Postata de MembruMobileApp150330210428317 cu 6 ani in urma.

Bună seara,
Tatăl meu în vârstă de 49 de ani suferă de Hepatita C , respectiv gradul de F4 (boală depistată în luna aprilie). Recent a primit tratamentul cu Exviera şi Viekirax pentru o lună de zile, însă ar avea nevoie de o listă cu toate alimentele pe care le poate consuma. Aşa că vă rog să îmi spuneți mai multe detalii despre dieta pe care trebuie să o țină în următoarele 3 luni.
Mulțumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Utilizator11544274984

acum 5 ani

Buna ziua,fiul meu a inceput tratamentul cu Exviera si Viekirax de 2 zile.Va rog ce poate minca si ce nu?Este foarte racit tuseste il doare gitul.Centre poate lua ?Ceaiuri are voie?multumesc