Anticorpi anti-HBs - Ser 148.41 mU/mL, necesita control viremie?

Hepatita B

Postata de Iulian P cu un an in urma.

Buna ziua,

La un control de rutina ce am decis sa il fac acum cateva zile, mi-au iesit urmatoarele rezultate:

2. Anticorpi anti-HBs -Ser 148.41 mUI/mL Valoare mica

< 8.0: Non-reactiv
8.0 - 12.0: Echivoc
>= 12.0: Reactiv

Intrebarea mea este, am virusul, il pot da mai departe, trebuie sa fac alte analize, in special viremia? Este ceva ce ar trebui sa ma ingrijoreze?

Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Va recomandam sa va adresati unui medic specialist pentru interpretarea rezultatelor analizelor medicale.

Puteti face o programare la un medic infectionist: https://www.clickmed.ro/medic/boli-infectioase