Analiza Anticorpi anti HBs?

Hepatita B

Postata de FlorinX cu un an in urma.

buna ziua. imi descrie si mie cineva va rog rezultatul analizei:

Anticorpi anti HBs -Ser =10 reactiv

inteleg ca am mai putin de 10. Asta ce insemna ca risc sa iau virusul? Trebuie sa ma vaccinez sa crească acei mIU/mL ?

Raspunsuri (4)

FlorinX

acum un an

Anticorpi anti HBs -Ser =10 reactiv

FlorinX

acum un an

rezultatul mi-a iesit:

FlorinX

acum un an

NU INTELEG DE CE NU APARE! ESTE MAI MIC DE 3

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/analize/markeri-virali_7/#