urgent

Hemoroizi

Postata de oanaastefanesei cu 9 ani in urma.

Buna seara un răspuns urgent vă rog am de ieri în jurul anusului o așa zis carne, piele crescuta si mi sa mai intamplat ceva timp dar m_am tot spălat si am dat cu crema de galbenele si mia trecut dar de data asta e a doua zi și să mai marit umpic și ma intapă ma doare si nu stiu ce e am fost constipata de doua zile nu am ieșit și ma gandesec k imi apare cand port "chiloți tanga" ca sunt subtiri sau e din alta cauza?aștept un rasp ce sa fac ce e?

Raspunsuri (3)

oanaastefanesei

acum 9 ani

ce vrea sa insemne ce este de fapt

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Probabil este vorba de hemoroizi anali. Este recomandat sa consultati medicul chirurg sau gastroenterolog pentru evaluare si tratament adecvat.

DANDETOATE

acum 9 ani

Dupa cum spui , cred ca ai hemoroizi, lasa rusinea deoparte si mergi la un consult, si un chirurg iti poate spune daca e vorba despe hemoroizi si sau te poate indruma. Nu exista vindecare cu creme si alte "minuni"