umflatura pe fesa stanga

Hemoroizi

Postata de cristii cu 11 ani in urma.

buna ziua am si eu o intrebare am pe fesa stanga o bubita mica cam cat o boaba de mazare de culoare mov ce poate sa fie?

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate fi un nev cutanat.
Pentru certitudine, consultati medicul dermatolog.

cristii

acum 11 ani

este periculos?
se unfla si se disunfla

Ana

acum 11 ani

Puteti incearca cu un plasture din propolis brut. Iei o bucatica de propolis brut pe care il incalzesti usor la o sursa de caldura, atat cat sa-l poti modela ca pe plastilina. Asa caldut il aplici pe "bubita" apoi il acoperi cu o bucatica de folie subtire de plastic si o bucata de tifon (din fese) peste care il lipesti pe locul afectat cu putin leucoplast. Il pui repetat cateva zile si urmaresti efectul. Daca se retrage continui pana la vindecare. E bine totusi sa consulti si medicul inainte pentru un diagnostic. Propolisul nu poate face rau dar sa nu-l aplici fierbinte atata timp cat nu stii cauza. Cu acet tratament am vindecat un lipom de grasime care dupa doua operatii s-a refacut.

Ana

acum 11 ani

Puteti incearca cu un plasture din propolis brut. Iei o bucatica de propolis brut pe care il incalzesti usor la o sursa de caldura, atat cat sa-l poti modela ca pe plastilina. Asa caldut il aplici pe "bubita" apoi il acoperi cu o bucatica de folie subtire de plastic si o bucata de tifon (din fese) peste care il lipesti pe locul afectat cu putin leucoplast. Il pui repetat cateva zile si urmaresti efectul. Daca se retrage continui pana la vindecare. E bine totusi sa consulti si medicul inainte pentru un diagnostic. Propolisul nu poate face rau dar sa nu-l aplici fierbinte atata timp cat nu stii cauza. Cu acet tratament am vindecat un lipom de grasime care dupa doua operatii s-a refacut.