Umflatura langa anus dureroasa

Hemoroizi

Postata de Maryo13 cu 9 ani in urma.

Buna seara !! am 22 ani si de 3 saptamani ma confrunt si eu cu o problema...mi-a aparut langa anus o umflatura si ma doare ingrozitor parca ma si ustura cand fac treaba mare...mentionez ca este pentru prima data cand mi se intampla asta...am incercat mai multe remedii naturiste..bai de sezut cu apa calda dar si rece , alimentatie corespunzatoare adica fructe si legume , spalaturi cu ceai de pelin , supozitor de cartof vreo 2 saptamani, acum de vreo saptamana iau 1 lingurita de ulei de ricin dimineata si ma si ung de vreo 2-3 ori pe zi cu el...nici nu mai stiu ce sa fac , maine cred ca o sa imi iau si niste supozitoare hemorzon...imi puteti da si mie niste sfaturi ?? (orice fara medic )..Va multumesc !!

Raspunsuri (2)

bog

acum 9 ani

Te costa 100lei o consultatie la clinicile din orasele mari si vei afla fie exact ce creme/medicamente/tratament e necesar. Nu mi se pare ca merita riscul sa incerci remedii citite pe net fara discernamant.

Ciurlau Costel

acum un an

S-ar putea să fie un hemoroid trombozat, adică e blocat de un cheag de sange. Această problemă nu poate fi rezolvată decât de medic, printr-o mică incizie, ca să scoată acel cheag și să dea drumul sângelui să circule. Ulterior, poți folosi o cremă pentru hemoroizi. Eu folosesc Proctinum și sunt foarte mulțumit. Dar, sfatul medicului primează. Îți doresc succes.