Tromboza hemoroidala?

Hemoroizi

Postata de Andreea cu 11 luni in urma.

Bună! Poate tromboza hemoroidala să dureze mai mult de 14 zile? Am 11 zile fără îmbunătățiri majore. Durerea și umflatura sunt insuportabile.

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

In general, simptomele trombozei hemoroidale pot dura cateva zile pana la cateva saptamani. In cazuri mai severe sau daca nu se iau masuri adecvate de tratament, simptomele pot persista mai mult timp.

Va recomandam sa va programati la un medic proctolog: https://www.clickmed.ro/medic/proctologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/hemoroizii-externi-trombozati_10459