Sufăr de hemorizi, in cat timp dispar?

Hemoroizi Fisura anala si fistula Tulburari gastro-intestinale

Postata de Utilizator21534544004 cu 5 ani in urma.

Buna ziua, de 2 zile mi-a ieșit un hemoroid, la inceput durea enorm de tare, in timpul scaunului nu simteam nimic, ieri mi-am luat o cremă pentru hemoroizi și nici nu mai simt durere decât puțină incomoditate, am incercat să-l împing in anus dar degeaba nu stă nici măcar 10 secunde. In cât timp o să-mi dispară? Apă beau des, supe mănânc, nu ridic greutăți etc.. respect orice etapă care ajută să nu mai am hemorizi. Am 20 de ani băiat, ce e adevărat este că muncesc foarte mult in fiecare zi momentan până în septembrie.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/cum-sa-tratati-hemoroizii_10324