Scaune cu sange

Hemoroizi

Postata de vyvyana94 cu 11 ani in urma.

Buna ziua ... Mi s-a intamplat sa ma scaune cu foarte sange si nu stiu dinc e cauza . Imi este teama sa ma duc la doctor pentru rezultatul care mi-l va da. Nu le am tot timpul : am avut acum cateva luni si am mai avut azi dar cu mai mult sange .Am citit pe internet ca poate fi si din cauza trecerii la alt anotimp ? Sau sa fie din cauza hemoroizilor?Trebuie sa imi schimb sangele ? ....

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Trebuie sa va invingeti teama si sa consultati un medic chirurg pentru evaluare ( sau gastroenterolog). Pot fi hemoroizi, polipi, etc. Astfel de simptome nu se ignora.

rolly00

acum 11 ani

sigur este din cauza hemoroiziilor,nu iti fie teama si eu am avut asa ceva si m-am tratat singura,exista in farmacie un preparat care il fac ei acolo,trebuie sa manaci multe fructe cum ar fi kiwi si ceai verde acela ajuta in general,sau salata de varza cruda,eu iti spun ce m-a ajutat,si mai ales nu te forza cand mergi la toaleta,mai bine nu il fa in ziua respectiva,,,alceva mai poti incerca supozitoare cu glicerina

vyvyana94

acum 11 ani

multumesc mult..voi incerca sa mananc mai mult kiwi si s abeau mai mult ceai verde .

Simona Parascan

acum 11 ani

In principal probleme tale sunt provocate de hemoroizi. Incearca sa faci bai cu galbenele si sa administrezi zeolit lichid imbunatatit cu dhq de 3 ori pe zi cate 20 de picaturi. Eu am facut colonoscopie si acolo mi-au depistat hemoroizi interni si asa mi-a recomandat medicul.

Dr. Constantin Rusu

acum 11 ani

Daca va ajuta cu ceva, ultimul pacient cu aceleasi simptome avea cancer rectal. E adevarat ca probabilitatea unor hemoroizi e mult mai mare, dar in locul dvs., inainte de a face c***a producatorilor de kiwi sau de ceai, m-as gandi foarte serios la un consult gastroenterologic.

Maria Mirabela

acum 11 ani

zeolitul lichid e eficient doar pt hemoroizi?