Scaun cu sange caramiziu urat mirositor

Hemoroizi

Postata de Mihaela.189 cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Socrul meu are scaune cu sange (si cheaguri de sange) caramiziu, negru si foarte urat mirositor cam la 2 saptamani. Mentionez ca se si mai constipa si are si hemoroizi. Poate fi ceva grav? Astept un raspuns! Multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Orice sangerare anala trebuie investigata, in special la varstnici. Este indicat sa consultati medicul chirurg pentru evaluare ( buletin de analize, de preferat colonoscopie). Poate fi o banala boala hemoroidala dar trebuie exclusa inclusiv o formatiune tumorala.