Sangerari anale:(

Hemoroizi

Postata de Stefilori cu 11 ani in urma.

Buna, de vreo 2-3 zile am o problema:(. cand mam dus la wc am observat pe hartia igienica picaturi de sange..atunci. si mi se intampla asa doar cand merg la wc.. despre ce poate fi vorba??? va rog sa imi raspuundeti:(/..

Raspunsuri (3)

Stefilori

acum 11 ani

precizez ca se intampla doar cand ies afara.si am 16 ani

Adrienne

acum 11 ani

Ai probleme de tranzit ? cum ar fi de exemplu constipatie ? Daca sangele are culoare rosie, este vorba despre hemoroizi interni, rupti . Recomandat ar fi sa consulti un medic gastroenterolog.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Orice sangerare anala trebuie investigata; printre cele mai frecvente cauze se numara hemoroizii anali, fisura anala, polipii rectali, etc. Este indicat sa efectuati o colonoscopie pentru stabilirea cu exactitate a cauzei.