Sangerare

Hemoroizi

Postata de membru234723 cu 11 ani in urma.

Buna ziua. Am fost operat in urma cu 5 ani de hemoroizi exteriori, unul singur mai exact.
Observ sangerare din cand in cand atunci cand folosesc o hartie igienica mai aspra sau apas mai tare. Sangerarea e exact in locul operatiei.
Exista tratament pentru asa ceva?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul chirurg pentru evaluarea leziunii.