Sange dupa scaun

Hemoroizi

Postata de m_m cu 14 ani in urma.

Buna ziua! As dori sa pun si eu o intrebare. Ce inseamna sange dupa scaun pe hartia igienica? sange de culoare normala. S-a intamplat doar de vreo 3 ori la intervale mai lungi de timp, cateva luni distanta intre sangerari. Varsta 25 ani. Va rog mult sa-mi dati un raspuns. Multumesc

Raspunsuri (6)

nicu

acum 14 ani

Poate ai hemoroizi si nu ti-ai dat seama. De obicei acestia provoaca sangerari. Alte simtome nu ai sau nu ti-ai dat seama?

omnia

acum 14 ani

Cel mai probabil e vorba despre hemoroizi, in stare incipienta.
Probabil in unele perioade petreci mai mult timp pe scaun in conditii incomode si atunci apar simptomele.
Doar in stadiu avansat hemoroizii pot fi simtiti si atunci e nevoie de interventie chirurgicala.
Ca sa nu fie cazul de asa ceva mergi la farmacie si cumpara-ti tratament; e vb de niste creme, nu mai stiu exact cum se numesc; intreaba farmacistul.
Important e sa nu lasi lucrurile asa, pt ca o sa te trezesti nevoit sa te operezi!

Numai bine!

bergher victor

acum 8 ani

la sfarsitul scaunului pe hartia igenica apare un sange obisnuit rosu si am un disconfort la stomac dar nu ma doare nimic

Santiago

acum 7 ani

BUNA BERGHER VICTOR .,aceiasi problema am si eu si vreau sa te intreb daca ai aflat care ar fi problema sa imi zici si mie Multumesc !

MembruMobileApp1500894508

acum 6 ani

Buna! Am aceeasi problema de cateva luni si nu stiu cum sa o previn. Cum ai rezolvat?

Alex Milea

acum un an

Bună am și eu aceeași problema nu am dureri nu nimic doar din când în când ma deranjează stomacul știți de ce ?