Recomandare spital

Hemoroizi

Postata de Ioana Mirona cu 9 ani in urma.

Buna ziua,
Am si eu un hemoroid extern care ma deranjeaza mult. Va rog sa imi recomandati un spital unde as putea sa il elimin cu laserul.
Multumesc,

Raspunsuri (4)

DANDETOATE

acum 9 ani

Eliminarea hemoroizilor cu laserul nu este tocmai indicata, poate afecta anusul si sa te scapi efectiv pe tine, o metoda mult mai buna si inovatoare este ligaturarea lor ( se stranguleaza cu o banda elastica, in cateva zile se sparge si dispare) Plus ca la metoda cu laserul se pot rezolva doar cei externi. Citeste despre ligaturarea hemoroizilor sa vezi ce si cum....Sanatate maxima

Ioana Mirona

acum 9 ani

Buna ziua,

Am meu este extern. O sa ma informez despre metoda propusa.

Multumesc,

Ioana Mirona

acum 9 ani

Buna ziua,

Am meu este extern. O sa ma informez despre metoda propusa.

Multumesc,

DANDETOATE

acum 9 ani

Eliminarea hemoroizilor cu laserul nu este tocmai indicata, poate afecta anusul si sa te scapi efectiv pe tine, o metoda mult mai buna si inovatoare este ligaturarea lor ( se stranguleaza cu o banda elastica, in cateva zile se sparge si dispare) Plus ca la metoda cu laserul se pot rezolva doar cei externi. Citeste despre ligaturarea hemoroizilor sa vezi ce si cum....Sanatate maxima