putin speriat,astept un raspuns cat de repede posibil

Hemoroizi

Postata de toniiorgos cu 12 ani in urma.

buna,ma numesc Toni sunt in varsta de 25 ani,am o problema mare,de o saptamana de zile ies foarde des la toaleta si de 4 ori pe zi (diaree) si de multe ori doar zeama galbuie,iar cand ma sterg este sange pe hartie,de mic copil am hemoroizii,nu am avut probleme mari,uneori vara cand stateam pe bordura apareau dureri,dar cu apa fierbinte trecea,ieri am descoperit ca la anus mi-a iesit ceva tare ca piatra de dimensiune mica ca o bila de pistol de jucarie,lucru pe race nu am mai avut si din cate stiu nici hemoroid nu este,asa nu ma doare,doar cand ma sterg sau daca il ating apare o senzatie nasoala o durere mica undeva inauntru,ce poate fi?mentionez ca nu pot merge la un cabinet medical,ma aflu inafara tari

Raspunsuri (2)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Este o problema cu diareea, daca persista s-ar putea sa va deshidratati. Poate sa fie o toxiinfectie alimentara. Mergeti neaparat la medic, de preferat de boli infectioase, chiar daca sunteti inafara tarii, poate au si acolo urgente, nu? Sanatate!

Medic Epuran

acum 12 ani

Cel mai probabil acea umflătură descrisă de d-vs ar putea fi un hemoroid extern. Ar fi indicat consultul unui medic specialist (proctolog). Pentru mai multe detalii (legate de simptomatologie, profilaxie, tratament, etc.) despre aceste dilataţii varicoase puteţi accesa siteul ˝sfatulmedicului.ro˝