problema scaune cu sangerari

Hemoroizi

Postata de Comany22 cu 9 ani in urma.

De cateva luni am probleme, la fiecare scaun am urme de sangerare. Ideea este ca nu am dureri, mancarimi totul este normal, doar ca am aceste sangerari.
Mentionez ca nu am schimbat alimentatia sau altele.
Pur si simplu am aceasta problema fara nici o durere sau alceva.

Ma gandeam poate sa fie din cauza unor scaune in trecut mult mai tari si poate s-a fisurat ceva....nu stiu ce sa mai zic.

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog sau chirurg pentru evaluare si tratament corespunzator ( hemoroizi, fisura anala, etc).

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Pentru hemoroizi exista remedii naturale eficiente cum sunt supozitoarele Hemorsan si ceaiul Hemorlax, usor de administrat si fara efecte secundare.Se necesita si respectarea unei anumite diete.Pentru un tratment complet este necesar un consult la un cabinet de fitoterapie.Multa sanatate!

cristian3882051

acum un an

salut, ai rezolvat ceva cu sangerarea , daca da, cum ?

multumesc

Sorin

acum un an

Bună de câteva zile fac scaun cu sânge, dar cei drept ma și forțez câteodată dar și senzație de scaun dar defapt era vânt cu putina diaree, oare care ar fi prb.. Mulțumesc!!!