pot scapa de hemoroizi

Hemoroizi

Postata de alir cu 12 ani in urma.

buna ziua. de cateva luni ma confrunt cu o problema. am hemoroizi externi . nu ma dor foarte tare, dar ma afecteaza. as vrea sa stiu daca pot sa fac ceva sa scap de ei dar fara operatie. sufar si de constipatie. cu tratamente naturiste pot da inapoi? multumesc

Raspunsuri (9)

alir

acum 12 ani

[email protected]. multumesc

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi indicat să cereţi acest sfat unui medic gastroenterolog sau unui medic de la o policlinică de profil (ex. Proctoline)

colnago

acum 12 ani

Bautura bioactiva Tahitian Noni va poate ajuta in problema constipatiei.

victoras

acum 12 ani

Trimite-mi adresa de e-mail pe nr. de tel. 0766-747-284 si voi incerca sa iti raspund cam ce e de facut!! Si eu am suferit de constipatie.Tratamente naturiste???Da, sigur ca exista!!! Scrie-mi doar adresa ta...

alina florenta

acum 12 ani

LINEX te va ajuta fff mult si ungete cu ichtiol este o crema ce contine petrol ,eu am avut dupa nastere si doar cu ichtiol mi-a trecut ,am dat cu hemorzon si tot felul de p***a fara niciun rezultat.Multa sanatate si sa auzim de bine.daca vrei mai multe detali sriemi aici si poate vb pe mess

VALENTINA

acum 10 ani

dupa ani intregi de dureri si sangerari,fel si fel de tratamente,prescrise si de medic,luate si dupa sfatul unora de pe net,altii care minteau ca folosind alifiile lor,anulezi operatiA,comprese cu toate p***aile:varza,aloe vera,scoarta de stejar,propolis,tarate..am ajuns sa fac mare tromboza si in final am ajuns la operatie de hemoroizi gradul 4 si fisura anala..asa ca,singura solutie este OPERATIA!!!!

paul1993

acum 9 ani

e nasol sa ajungi la operatie...si eu am gradu 3 am facut ligaturi si e mai rau ca inainte...+ multi bani dati la doctori..eu am creeat o comunitate pe faceebok Hemoroizi unde sa vb mai mult..va astept sa rezolvam problemele impreuna

Larisa

acum 10 ani

Intra-devar hemoroizii de gradul 4 necesita interventia chirurgicala. trebuie precizat faptul ca imediat dupa efectuarea acestei interventii pacientii trebuie sa aibe mare grija. Am trecut si eu printr-o astfel de operatie. Doctorul mi-a recomandat sa evit constipatia si sa pastrez o igiena locala foarte buna. Am reusit sa evit contipatia cu ajutorul fibrelor si ceaiurilor de la Hemostop. Va doresc multa sanatate.

Sonda geta

acum 8 ore

si eu am fost operata acum 2 luni.azi am observat sange pe hartie si nu stiu din ce cauza. fara supozitoarele cu glicerina nu pot iesi cu scaunul.