polipi rectali

Hemoroizi

Postata de vera77 cu 11 ani in urma.

buna..vreau sa va pun si eu o intrebare.Se poate sa am la varsta de 35 de ani,polipi rectali?Din ce am citit pe net,acestia apar mai mult la persoane trecute de 40 de ani..Cred ca am un polip,nu stiu din ce cauza a aparut,nu sunt obeza,doar sa am lipsa de calciu.As mai fi curioasa si daca trebuie sa fac colonoscopie.

Raspunsuri (7)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Pentru confirmarea diagnosticului colonoscopia este necesara ( cu biopsie si analiza anatomopatologica).

vera77

acum 11 ani

dar pot aparea la varsta de 35 de ani,polipii rectali?sau nu conteaza varsta?si se stie cauza aparitiei acestora?

eva40

acum 11 ani

Vera draga,poate ai doar chisturi de paraziti,este cu mult mai posibil decat sa ai polipi,insa pt sa aflam,trebuie sa stam de vorba si sa facem investigatii.
As vrea sa am mai multe informatii legat de tine.Scrie-mi te rog si vei vedea ,totul se va rezolva inspre binele tau
fara biopsii
Farcas Eva
Terapeut naturist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com

Catalina56

acum un an

Buna am fost la un doctor mi a zis ca am un hemoroid si un polip pe el am fost si la al 2 lea doctor mi a zis ca am 2 hemoroizi unu de gradul 1 si unu de 2 si o rana anala nu am sangerari doar durere atat mi a dat o crema si mi a trecut durerea mie tare frica sa nu am polip tot mie frica

simona

acum 11 ani

Am vazut acum problema ta si as vrea sa te sfatuiesc sa mergi sa faci o colonoscopie daca nu ai facut-o deaja.Eu am 27 ani si am facut polipi pe colon si cancerigeni,asa ca totul e posibil totul e de la alimentatia asta p***a.Varsta nu mai conteaza in ziua de astazi te poti imbolnavii oricand.Mergi la Spitalul Fundeni dace esti din Bucuresti.Multa sanatate.

Monica

acum 8 ani

Si eu de 2 ani de zile ma confrunt cu aceeasi problema..polipi...abia operez unu si iese altul sau chiar mai multi..chiar nu stiu din ce cauza si ce as putea sa fac sa nu imi mai iasa. Mentionez ca am 35 de ani...

Utilizator11577305021

acum 4 ani

In urma unei colonoscopii mi'au gasit 2 polipi de circa 1 mm si 2 mm iar rezultatul biopsiei a fost de neoplazie insa pt confirmare am facut testul ihc.tu cum esti de atunci?esti bn ti'au mai iesit?