Poate fi vorba de hemoroizi?

Hemoroizi

Postata de Mihaela cu 3 saptamani in urma.

În urma cu 3 ani am născut și după un timp mi a ieșit o umflatura moale în zona anala nu ma doare nu am sângerări,dureri,usturimi absolut nimic doar ca nu știu ce ar putea fii nu ma doare nu ma deranjează când fac lipsa mare nu ma doare ce ziceți ca ar putea fii hemoroizii sau altceva? Va mulțumesc

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 3 saptamani

Buna ziua,

Simptomele descrise de dumneavoastra par a fi specifice hemoroizilor, in special daca umflatura este moale si nu provoaca disconfort sau durere. Hemoroizii sunt, de obicei, inofensivi si apar frecvent la femeile care au nascut. Totusi, acest lucru ar putea fi si un polip, o tumora benigna care, de asemenea, nu cauzeaza de obicei durere. In orice caz, este important sa consultati un medic pentru un diagnostic corect.

Investigatiile suplimentare pot fi necesare pentru a elimina orice alte posibile cauze.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/proctologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/hemoroizi-sau-fisuri-anale_10567
sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/hemoroizi-cauze-simptome-si-tipuri-de-hemoroizi_10489
sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/cum-sa-tratati-hemoroizii_10324

Va dorim multa sanatate!

Mihaela

acum 3 saptamani

Dvs credeți ca poate fi tumoare ca îmi este foarte frica😭😭😭😭

Mihaela

acum 3 saptamani

Va mulțumesc frumos pentru tot