pierd sange la scaun

Hemoroizi

Postata de membru224022 cu 11 ani in urma.

imi curge sange la treaba mare si ma doare f tare burta mai sus un pic de buric .de c oare?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa consultati un medic chirurg pentru identificarea cauzei sangerarilor anale
( tuseu rectal, eventual colonoscopie, buletin de anlize, ecografie abdominala).
Una dintre cele mai frecvente cauze ala sangerarilor anale este reprezentata de hemoroizii anali; alte cauze posibile: fisura anala, boli inflamatorii intestinale, formatiuni tumorale, etc.