Operatii fisura anala nevindecata complet

Hemoroizi

Postata de Tiparu cu 13 ani in urma.

In anul 2000 am suferit o operatie de fisura anala care nici pana astazi nu s-a vindecat complet. In locul unde s-a facut incizia a ramas o mica gaura. Am doua probleme. Una este incontinenta (am in medie 2-3 scaune pe zi) si a doua este faptul prin locul unde s-a facut incizia imi curge si acum sange, nu mereu dar destul de des. Ce as putea sa face ca sa nu mai sangerez ?

PS. Cred ca incizia nu s-a vindecat complet pt ca intr-una din sedintele postoperatorii, medicul mi-a aplicat in acea zona un praf alb care "a ars carnea" (asa s-a exprimat).

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Si stati asa de 10 ani??? Consultati alt medic!!!

Tiparu

acum 13 ani

As dori sa aflu parerea unui medic, daca s-ar putea.

bogdan

acum 13 ani

pt Tiparu! Pe str. Calea Floresti cartier Manastur (vis-a-vis de Billa) Cluj-napoca,este un medic care o sa va rezolve problema aceasta!

Tiparu

acum 13 ani

Ms de info. Preferer sa gasesc ceva in Bucuresti (aici locuiesc).
Sunt mirat ca nici unul din medicii de pe forum nu si-a dat o parere. Sunt curios sa aflu daca au mai intalnit asemenea cazuri.

Simona378

acum 13 ani

Imi poti spune cum se numeste medicul, te rog?. Sunt din Cluj-Napoca si as dori sa merg la o consultatie. Multumesc!

Simona378

acum 13 ani

intrebarea era pt. Bogdan, astept raspuns, inca o data, multumesc!

flori

acum 13 ani

Daca esti din bucuresti iti pot indica un cabinet foarte bun pe str Vasile Lascar unde sigur iti vei rezolva problema . Pentru relatii sumati la nr. de tel0721777650